Форми медичної реабілітації

Форми медичної реабілітації

До основних форм проведення заходів з медичної реабілітації

 в Центрі відносяться:

Фізіотерапевтичне лікування. В Центрі застосовуються такі методи фізіотерапевтичного впливу: електролікування (гальванізація, лікувальний електрофорез, короткоімпульсна електроаналгезія, діадинамотерапія, ампліпульстерапія, електростимуляція), високочастотна терапія (дарсонвалізація, магнітотерапія), світлолікування, ультразвукове лікування, ароматерапія, інгаляції тощо.

Курочка Світлана Володимирівна

Медична сестра з фізіотерапії, закінчила Макарівське медичне училище у 1990 році.

 

 

Водолікування. Один з ефективних реабілітаційних заходів, з використанням чотирьохкамерних та звичайних ванн та  душу Шарко. Види ванн: ванни загальні прісні, ванни з наданням ароматичних і лікувальних речовин (хвойні, сольові), Види душу: душ Шарко. Заходи з водолікування виконуються за призначенням лікарів-кураторів та під контролем медичної сестри з водолікування.

Гідрокінезотерапія (ЛФК в басейні). Фізичні вправи в басейні застосовують для відновлення опорно-рухових функцій організму, при ушкодженні серцево-судинної, дихальної та травневої систем, виконуються за призначенням лікаря — куратора та під контролем фахівця з фізичної реабілітації або сестри медичної з ЛФК. Заняття у басейні проводяться груповим або індивідуальним методом за спеціально розробленою індивідуальною програмою.

Помірна та помірно-тренувальна лікувальна фізична культура (кінезотерапія). Як елемент фізичної реабілітації являє собою систему заходів щодо відновлення або компенсації втрачених адаптаційно-компенсаторних можливостей, підвищення функціонального стану організму, поліпшення психо-емоційної стійкості й адаптаційних резервів організму інваліда різного профілю багаточисельними методами впливу. Фахівцями з фізичної реабілітації застосовується відповідне обладнання, а саме: тренажерні комплекси, бігова доріжка із додатковою реєстрацією основних фізіологічних параметрів організму слухача (пульс, артеріальний тиск тощо), велоергометри (вертикальний та горизонтальний), орбітрек,  «шведська» стінка, гантелі із зміною ваги, фітболи, виробнича гімнастика, працетерапія, спортивні вправи та ігри на відкритому повітрі (на спортивних майданчиках), дозована лікувальна хода.

Фахівці Центру мають досвід з  впровадження нових ефективних технологій з фізичної реабілітації,  зокрема це опанування та застосування технологій школи «Нова хода». Сутність цієї технології полягає у тому, що дозована хода поєднує в собі подолання певних перешкод та ускладнень особам, які мають травматичні наслідки опорно-рухового апарату, нервової, дихальної та серцево-судинної систем. Об’єм фізичного навантаження залежить від довжини маршруту, темпу ходьби, кількості зупинок. Обов’язковою умовою реалізації цієї технології є супроводження кваліфікованими фізичними реабілітологами та інструкторами ЛФК.

 Масаж. Лікувальний масаж є ефективним реабілітаційним методом, який застосовується з метою нормалізації функцій організму при різних захворюваннях і ушкодженнях систем таких систем діяльності як серцево-судинна, нервова, дихальна та травлення. Найбільш розповсюдженим методом є ручний класичний масаж — основний метод у лікувальному масажі, тому що має різноманітні прийоми, дозволяє широко варіювати дозування, візуально контролювати точність виконання прийомів і оцінювати їх результати.

Медична сестра з масажу Ніна Михайлівна

 

Медична сестра з  масажу І кваліфікаційної категорії,

закінчила Київське медичне училище № 4 у 1988 році.

Ароматерапія. Головним завданням ароматерапії в умовах Центру є профілактика та лікування переважно терапевтичних захворювань ефірними маслами. Ароматерапія — натуральний метод заспокоєння багатьох фізичних та психічних недугів. Її головна ціль — повернення рівноваги тіла й духу, підтримка й стимуляція природних захисних сил організму. З метою підвищення ефективності разом з ароматерапією використовуються методи психотерапії, що призводить до гармонізації психоемоційного стану слухачів під час їх професійної реабілітації.

Працівниками Центру розроблено, запатентовано та впроваджено в роботу понад 15 відповідних методик.

По закінченні професійного навчання кожним лікарем Центру розробляються рекомендації щодо подальшої медичної реабілітації інваліда за місцем проживання.